Середа
16.07.2025
17:20
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    Закони розумно організованого сімейного виховання школярів.
    [ Викачати з сервера (17.4 Kb) ] 14.12.2015, 16:57

    Закони розумно організованого

    сімейного виховання школярів

     

    1. Пам’ятайте, що навчання – один із найскладніших видів праці, а розумова сила й здібності дітей не однакові.

    2. Не можна вимагати від учня неможливого. Важливо визначити,на що він здатен у даний час навчальної діяльності, як розвивати його розумові здібності.

    3. Навчання не сприяє розвитку учня, якщо воно вимагає від нього механічної роботи, зазубрювання, а не напруження розумових сил, пізнавальної активності, мислення та дії.

    4. Найпростіший метод виховання, що не вимагає ні часу,ні розуму – побити дитину й цим озлобити її чи зламати. Виключайте опіку,крик,насилля й командно – наказовий тон. Вони виключають протидію дітей, наносять психічні травми, придушують бажання та інтерес, примушують шукати порятунок в обмані.

    5. Розвивайте цікавість, інтелектуальні бажання, ініціативу й самостійність дитини в навчанні та в усіх її справах.

    6. Пам’ятайте, що згідно з науково обґрунтованими нормами ,над виконанням усіх домашніх завдань учень першого класу має працювати не більше однієї години, 2-го класу -1,5 годин, 3-4 класів – до 2-х годин, 5-6 класів – до 2,5 години, 7 класу – 3-х годин, 8 – 11 класу – 4-х годин.

    7. Привчайте дітей користуватися годинником і не дозволяйте сидіти над виконанням домашнього завдання більше встановленого часу. Це відіб’ється на їхньому здоров’ї та розумовому розвитку.

    8. Не примушуйте учнів писати в чернетках, переписувати виконане ним завдання – це призводить до перевтоми, викликає відразу до навчання.

    9. Не хвилюйтеся, якщо ваша дитина отримає за виконану роботу не таку оцінку, як вам би хотілося. По-перше, оцінка має виховну роль, а, по-друге, це не остання робота й не остання оцінка.

    10. Дайте можливість дитині самостійно пізнати радість успіху в навчанні, визначити індивідуальну стежку в розумовій праці.

    11. Перевіряйте виконані дітьми домашні завдання, особливо на першому етапі навчання. Але вашими оцінками має бути «задоволений» та «не задоволений». Можна додати слово «дуже» . І будьте впевнені, що завтра ваша дитина буде дуже старатися, щоб ви були нею задоволені.

    12. Здоров’я дитини – крихка кришталева куля, а тримають її три атланти:спадковість, спосіб життя й середовище. Організуйте правильний режим життя, харчування й відпочинку дітей.

    13. Організовуючи різні ігри й види навчальних занять дітей, приділяйте увагу фізичному розвитку й особливо розвитку дрібних м’язів (пальців та рук). Від цього залежить почерк дитини, якість малювання, креслення, гри на музичних інструментах.

    14. Обов’язково помічайте й заохочуйте навіть малопомітні успіхи дітей у навчанні й поведінці, використовуючи для цього слова похвали, поцілунки й різні види морального заохочення.

    15. Батько і мати – найкращі вихователі, вони повинні впливати на поведінку своїх дітей навіть тоді, коли їх немає вдома.

    Пам’ятайте, що дитина – джерело життя своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так у дітях відбивається вся організація життя сім’ї, працьовитість, духовне багатство й моральна чистота матері та батька.

    Майбутнє належить тільки дітям! Робіть усе, щоб дитинство й майбутнє наших дітей було прекрасними.

    Любові та взаєморозуміння, успіху і щастя вам і вашим дітям!

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 284 | Завантажень: 23 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar