Середа
16.07.2025
18:47
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку української мови. 1 клас.
    [ Викачати з сервера (24.7 Kb) ] 14.12.2015, 20:30

    Тема. Письмо великої букви С. 

     

    Мета. Вчити писати велику букву С ,поєднувати її з іншими буквами; вчити списувати з друкованого шрифту. Розвивати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, зв’язне мовлення. Виховувати у дітей охайність, старанність.

     

    Обладнання.  Картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, предметні малюнки, карта України.

     

    Хід уроку

     

    1. Організаційний  момент

     

    Сядьте зручно,

    Посміхніться

    І на мене подивіться.

    Зробимо в науку крок.

    Починаємо урок.

     

    1. Актуалізація опорних знань учнів

     

    1. Бесіда.

     

    • Яку букву ми продовжували вивчати на уроці читання?
    • Які звуки вона позначає?
    • Назвіть слова із звуками [с], [с'].

     

    1. Відгадування загадки.

     

    • Відгадайте загадку.

    Із неба диво золоте

    І світить нам, і гріє.

    Ніщо без нього не росте

    І всяк йому радіє.

    • Так, діти, це – сонце. Воно завітало до нас на урок, щоб вам було затишно і комфортно.

     

    1. Звуко – буквений аналіз слова – відгадки.

     

    • Але сонечко просить вас виконати завдання. Воно хоче перевірити, чи правильно ви складете модель слова сонце.

     

     

     
     

     

     

     

     

    • Молодці, добре справилися із завданням. Сонечко для вас буде світити ще яскравіше.

     

    1. Повідомлення теми й мети уроку.

     

    • Діти, в якій країні ми живемо?
    • А чи знаєте ви, яка столиця нашої Батьківщини?
    • А в якому селі живемо ми з вами?
    • В яких ще містах ви бували?
    • А чи любите ви подорожувати?
    • Тож сьогодні на уроці ми з вами будемо подорожувати містами України й  навчимося писати велику букву С («ес»), склади та слова з нею.

     

    1. Вивчення нового матеріалу.

     

    1. Демонстрація зразка букви.

     

    Буква "С" як місяць в небі, 
    Як маленький серпик в полі, 
    Як окраєць хліба теплий, 
    Кавуна шматок солодкий.

    • Так на що у вірші схожа буква С?

     

    1. Порівняння друкованої й рукописної букв

     

    1. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку, розташовувати зошит під час письма

     

    1. Алгоритм  написання  букви

     

    • А що нам потрібно, щоб вирушити у подорож?
    • Які види транспорту ви знаєте?
    • Сьогодні ми будемо подорожувати автобусом. А водієм у нас буде чоловік, імя якого починається буквою С.
    • Назвіть чоловічі імена, що починаються звуками [с], [с'].
    • А ще нам треба придбати квитки. Щоб отримати квиток на наш автобус, треба правильно і красиво написати велику букву С.
    • Велика буква С («ес») складається з одного елемента — лівого пів­овала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє.
    • Починаємо писати із заокруглення, що торкається верхньої міжрядкової лінії, і закінчуємо нижнім заокругленням на нижній рядковій лінії. Пишемо під рахунок  і-раз-і.

     

    1. Написання  букви  в повітрі

     

    • А зараз напишимо літеру С  в повітрі за мною  - і-раз-і.

     

    1. Письмо в зошитах

     

    1. Фізкультхвилинка.

     

    • Всі ви отримуєте квитки для подорожі. Але, перш ніж вирушати в путь, пропоную набратися сил.
    • Встали рівно біля парт. 
      Починаємо наш старт. 
      Руки вгору, руки вниз, 
      Подивились пильно скрізь. 
      Головою покрутили, 
      Потім разом всі присіли. 
      Піднялись, понагинались 
      І здоровими зостались. 

     

    1. Письмо складів з великою буквою «С».

     

    • Отже, вирушаємо в путь.
    • І перша наша зупинка – місто Свалява.
    • Місто Свалява з чарівно прекрасними, курортними околицями вважають своєрідною візиткою одного з найпривабливіших куточків України – Закарпаття. На території району створена ціла мережа оздоровчих закладів.Краса і щедрість природи ваблять сюди всіх охочих активно відпочити, піти в туристичний похід чи підлікуватися.
    • Щоб помилуватися містом, треба написати буквосполучення  «Св».
    • Мандруємо далі. Наступна зупинка – село Великі Сорочинці. Вели́кі Соро́чинці — село в  Миргородському районі Полтавської області, відоме на весь світ. Щороку останньої суботи та неділі серпня у селі відбувається Сорочинський ярмарок, оспіваний великим українським письменником Миколою Васильовичем Гоголем.
    • Щоб і нам потрапити на ярмарок, треба написати склад «Со».
    • А ось і наступна зупинка – місто Сміла. Колись давно на мальовничих берегах швидкої річки Тясмину, там де впадає в неї прозора вода річка Сріблянка, поселилися козаки. Та раптом, як чорна хмара, налетіли на хутір татари, захопили всіх жителів і погнали в неволю. Лише одна дівчина втекла з полону і привела допомогу. Воїни здолали татар, тільки дівчину не вберегли. Поховали героїню над Тясмином, але ніхто не знав її імені. Тоді назвали козаки її Смілою, а містечко біля річки Сріблянки найменували на її честь.
    • Давайте і ми з вами в знак пошани напишемо буквосполучення «См».

     

    1. Фізкультхвилинка.

     

    • За час подорожі ми трішки втомились, тому зупинимось у місті Сімферополь, що знаходиться у мальовничому куточку України – півострові Крим.
    • Заніміла наша спинка 
      І затерпли кулачки. 
      Знов у нас фізкультхвилинка, 
      Наші любі діточки. 
      Позгинали вправні пальці 
      В кулачок і з кулачка. 
      А тепер, немов у танці, 
      Затанцюєм гопачка. 
      І ось так поставим руки 
      До плечей - і розведем, 
      Колові ми зробим рухи 
      І на парти покаладем. 

     

    1.   Письмо слів з великою буквою «С».

     

    • А наш автобус тим часом зупинився у місті Суми.
    • А чи знаєте ви, що місто Суми лежить на берегах ріки Псел при впадінні до нього річки Сумки.  Саме тому місто і назвали Суми. Існує також легенда, що на березі річки Сумка (чи й у самій річці) перші поселенці знайшли 3 мисливські сумки з золотими монетами. 
    • Назву міста ми зараз напишемо. Будьте уважні, щоб не помилитися.
    • Наша подорож завершується. І водій просить, щоб ви написали в зошитах його ім'я.

     

    1. Підсумок уроку.

     

    • Яку букву навчились писати?
    • Коли вживаємо велику букву?
    • У яких містах побували?
    • Що вам найбільше сподобалось?

     

     

     

     

     

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 1855 | Завантажень: 30 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar