Середа
16.07.2025
17:17
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку української мови. 1 клас.
    [ Викачати з сервера (110.1 Kb) ] 14.12.2015, 19:40

    Тема.   Письмо великої букви  А, написання складів та слів з нею .

     

    Мета.  Вчити дітей правильно писати велику букву  А, поєднувати її з вивченими буквами; закріплювати уміння робити звукові моделі слів, розрізняти друковані та рукописні букви . Розвивати зв’язне мовлення та мислення учнів. Виховувати  охайність при письмі,  любов до рідної природи.

     

    Обладнання: зразки друкованих і рукописних букв, фішки для складання звукових моделей слів, предметні малюнки.

     

    Хід уроку

     

            І. Організаційний момент

     

              Пролунав дзвінок –

              Починаємо урок.

              Працюватимем старанно,

              Щоб почуть наприкінці,

             Що у нашім першім класі

             Діти – просто молодці!

     

    ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

     

    1.            Бесіда

     

    • Діти, а ви любите казки?
    • Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі?
    • А зараз послухайте уривок і скажіть з якої це казки.

    Я по засіку метений,

    Я із борошна спечений,

    Я від баби втік,

    Я від діда втік,

    Той від тебе втечу.

    • Ось сьогодні ми здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати Колобку і змінимо кінець казки на щасливий.

     

    1. Гра «Пазли»

     

    • Давайте пригадаємо, як виглядає головний герой. Пограємо в гру «Пазли».
    • Спекла баба увечері Колобок і поставили його на вікно, щоб прохолонув. На диво, Колобок вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Не хоче лежати  Колобок на вікні, а хоче навчатися.
    • Думав – думав Колобок та й вирішив втекти до лісової школи, щоб навчитися читати й писати.

     

    3.                 Звуко-складовий аналіз слова «ананас»

     

    -         Тільки-но стрибнув Колобок з вікна, та звідки не візьмись – Мишка- норушка. Понад усе на світі любила вона ласувати ананасами. Стала на шляху у Колобка й сказала, що пропустить його лише тоді, як зуміє правильно виконати завдання.

    -         Давайте допоможемо Колобку. Вимовте слово ананас по складах.

    -         Скільки складів у цьому слові?

    -         Давайте зробимо звуковий аналіз цього слова.

    -         Назвіть перший звук.

    -         Який він – голосний чи приголосний?

    -         А чому ви вважаєте що він голосний? (Бо його можна проспівати)

    -         Якою фішкою ми позначаємо голосні звуки?

    -         А чим на письмі позначаємо звуки? (Буквами)

    -         А які бувають букви? (Друковані, рукописні, великі, малі)

    -         Молодці, діти. Впоралися із завданням. Мишка пропустила Колобка і він задоволений покотився за ворота.

     

    ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

     

    1.                 Гра «Подорож картою світу з буквою А»

    -         Доки Колобок котиться, ми також відправимось у подорож. А подорожувати будемо картою світу. Я буду називати різні географічні назви і якщо вони починатимуться звуком [а], то ви плескатимете в долоньки. Будьте уважні!

    -         Наша планета складається з таких частин світу – Європа, Азія, Африка, Америка, Австралія, Антарктида.

    -         Також на ній є океани – Тихий, Індійський, Атлантичний та Північний Льодовитий.

     

    2. Мотивація навчальної діяльності.

     

    -         Ось бачите, як багато географічних назв пишеться з великої букви А.

    -         А чи знаєте ви, які ще слова можна писати з великої букви?

    -         Сьогодні на уроці ми познайомимось з великою буквою А, навчимося її писати саму та в поєднанні з іншими буквами, а для цього вам треба уважно слухати моє пояснення і странно працювати. А разом з нами буде вчитися колобок та герої казки.

    ІV. Вивчення нового матеріалу.

     

    1.                     Демонстрація зразка букви

     

    • А яка ж та буква а?
      Що нагадує вона?
      Досить схожих є прикмет:
      Мов шпаківня, мов намет,
      Мов курінь, що на баштані,
      Буква а здалася Тані.

    -         Так на що у вірші схожа буква А?

     

    2. Порівняння друкованої й рукописної букв

     

    -         Що це за буква? (покузую на друковану)

    -         А це, діти, рукописна велика буква А .

    -         На що схожа вона?

     

    3.Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку, розташовувати зошит під час письма

     

    -         Покладіть закритий зошит перед собою .

    -         Зошит свій я відкриваю

            Та під нахилом кладу

            Ручку, я ось так тримаю,

            Сяду рівно, не зігнуся,

            До роботи я беруся.

    -         Діти, колобок, був дуже неслухняним і покотився стежкою. І кого там зустрів? (Зайчика)

    -         Що сказав зайчик? (Колобок, колобок, я тебе з'їм)

    -         А щоб зайчик не з'їв нашого Колобка, покажемо як правильно писати велику букву А.

     

    4.     Алгоритм  написання  букви

     

    -         Починаємо писати букву вище нижньої рядкової лінії.

    -         Заокруглюємо вправо і ведемо вгору аж до міжрядкової лінії .

    -         Не відриваючи руки, починаємо писати другий елемент – подовжену похилу лінію із заокругленням справа.

    -         Ведемо вниз на себе з нахилом, перетинаємо верхню рядкову лінію, біля нижньої рядкової лінії робимо заокруглення праворуч і ведемо вправо-вгору до середини рядка.

    -         Яка буква утворилася?

    -         А щоб перетворити цю літеру на А, треба написати горизонтальну рисочку.

     

    5.     Написання  букви  в повітрі

     

    -         А зараз напишимо літеру А в повітрі за мною  -раз-і-два-і-три.

     

    6.     Письмо в зошитах

     

    -          А тепер приготувалися написати букву А у зошиті.

                   Не забувайте, що треба починати писати вище нижньої рядкової лінії.                     Дивіться зразок у зошиті.

    -         Діти, а ви знаєте , зайчик дуже хоче взяти букву А за руку. Тому ми й напишемо велику букву А в поєднанні з малою а, використовуючи середнє з' єднання .

    -         Зайчик залишився задоволеним і відпустив Колобка. Як ви гадаєте подружився Зайчик з Колобком?

     

    7.     Пальчикова гімнастика «Кулачки-долоньки».

     

    Оцей пальчик — в ліс пішов,

    Оцей пальчик — гриб знайшов,

    Оцей пальчик - підібрав,

    Оцей пальчик — чистить став

    Оцей пальчик -усе поїв, а тому і потовстів.

     

    8.     Письмо складів з великою буквою А

     

    -         Колобок покотився далі. Кого він зустрів? (Ведмедика).

    -          Що сказав йому ведмедик? (Колобок, колобок, я тебе з'їм)

    -         А щоб врятувати колобока, давайте напишимо склади із буквою А.                            прочитайте, який склад будемо писати.

    Дивіться уважно на зразок і пишіть. Не забувайте сидіти рівно, правильно тримати ручку.

     -    Залишився задоволеним і ведмедик. Покотився Колобок далі.

    -      А кого зустрів на стежині Колобок? (Вовка)

    -       А що сказав вовк Колобку? (Колобок, колобок, я тебе з'їм.)

    -       А ви знаєте, що це страшний розбишака. Щоб його вгамувати , давайте виконаємо для нього фізкультхвилинку.

            9.  Фізкультхвилинка.

    - Ми писали, ми трудились,                         стискання пальців рук
    Наші пальчики втомились,
    А щоб гарно написати,
    Треба пальці розім'яти.
    Раз, два, три, чотири, п'ять -                           струшування кистями рук
    Будем знову ми писать.
    Відпочивши дружно, враз                               колові рухи кистями рук
    Приступив до праці клас.

     

    10. Письмо імен з буквою А

     

    -      Ми зарядку для Вовка зробили. Він задоволений побіг собі у ліс. А Колобок покотився далі. І кого він зустрів? (Лисичку).

    -      І що вона йому сказала? (Колобок, колобок, я тебе з'їм.)

    -      А Лисичка була яка? (Дуже- дуже хитра).

     -     І колобок знову звернувся до нас за допомогою. А щоб лисичка його не      з'їла, треба написати для неї імена дівчаток.

    -      Прочитайте перше ім'я. Із скількох букв воно складається? Будьте дуже уважні, коли писатимете, щоб не помилитися.

    -      Подивіться, чи задоволена лисичка?  Як ви думаєте, вона відпустить Колобка?

    -       Всі герої казки задоволені вашим письмом у зошиті, тому лисичка не їстиме Колобка, а відпускає його до лісової школи вчитися.

     

    V.                Підсумок уроку.

     

    -         Діти, кому ми сьогодні допомогли? (Колобку)

    -        А що допомогло врятувати його? (Наша старанність, охайність, працелюбство, уважність і т.д.)

    -         Я вам дуже вдячна, що ви допомогли Колобку. За все це ви отримуєте від колобка подарунки.

     

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 3630 | Завантажень: 123 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar