Середа
16.07.2025
18:15
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку основ здоров’я. 1 клас.
    [ Викачати з сервера (66.7 Kb) ] 14.12.2015, 17:40

    Тема. Емоції та настрій людини. Як покращити настрій.  

     

     Мета. Сформувати уявлення про настрій людей, його вплив на здоров'я (власне й оточуючих); вчити  дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я. Розвивати у дітей уміння оцінювати свій емоційний стан , зв’язне мовлення. Виховувати  бажання мати і примножувати позитивні емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми.

     

    Обладнання.  Малюнки з різними емоціями, аркуші паперу , кольорові олівці, фломастери, малюнки зі смайликами,  таблички з назвами емоцій, прислів`я.

     

    Тип уроку. Комбінований.

     

    Очікувані результати. Учні розпізнають вербальні і невербальні вияви емоцій, уміють оцінювати свій емоційний стан.

     

    Хід уроку

     

    І. Організація класу.

     

    Видумуй, пробуй, твори

    Розум, фантазію прояви

    Активним і уважним будь

    І про кмітливість не забудь.

     

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

     

    1. Гра «Збери слово».

    д з о р в о`я.

    • Складіть слово з даних букв.

     

    1. Бесіда.

     

    • А коли кажуть, що людина здорова?
    • Як ми повинні дбати про своє здоров'я?

     

    1. Гра «Збери прислів’я».

     

    • Які прислів’я про здоров’я ви знаєте?
    • Зберіть зі слів прислів’я.
                       
      Скругленный прямоугольник: багатство –   Скругленный прямоугольник: Найбільше   Скругленный прямоугольник: здоров’я.
     
      Скругленный прямоугольник: щастя.

  Скругленный прямоугольник: немає   Скругленный прямоугольник: Без здоров’я

     

     

     

     

     

    III. Повідомлення теми та мети уроку.

    • Сьогодні на уроці   ми з вами дізнаємось як може змінюватись настрій людини, чи залежить здоров’я від настрою. А ще вивчимо нове слово «емоції» і дізнаємось, що це таке. Навчимося розпізнавати емоції і дізнаємось чи можна ними керувати.

     

    ІV. Мотивація навчальної діяльності.

     

    • Оберіть настрій, який буде нам допомагати добре вчитися. Поясніть свій вибір.
    • А чи потрібно вчитися керувати своїм настроєм?

             

    IV. Вивчення нового матеріалу.

    1. Вступна бесіда.

    •  Навколо нас живе багато людей. Скажіть, що у них спільне, чим вони схожі? 
    •  А чи існують між людьми певні відмінності? Які?

     

    2.Розповідь учителя про різновиди емоцій.

     

    • Людина завжди певним чином реагує на все, що її оточує, і що вона здійснює сама, а виражає свої почуття емоцією, яка з’являється на її обличчі. Емоції розділились на позитивні, які допомагають зберегти здоров’я (радість, упевненість, сором’язливість, веселість, захоплення, спокійність) та негативні, які викликають поганий настрій (страх, злість, смуток, незадоволення, недовірливість), спричиняють різні захворювання. Ці емоції небезпечні для здоров'я. Людина отримує емоції від усього оточуючого світу, живої та неживої природи.

     

    1. Фізкультхвилинка.

     

    Щось не хочеться сидіти,

    Треба трохи відпочити.

    Руки в боки, руки так,

    Руки вгору, як вітряк.

    Вище руки підніміть

    І спокійно опустіть.

    Плесніть, діти, кілька раз.

    За роботу, все гаразд!

     

    1. Колективна робота учнів.

     

    •  Як ви вважаєте, які емоції потрібні людям, покращують здоров’я? 
    • Які емоції заважають жити, шкодять здоров’ю?
    • Розподіліть картки з назвами емоцій у два стовпчики: позитивні і негативні.

     

    5.Робота за малюнками.

     

    •  Людина може радіти, сумувати, боятися, дивуватися, гніватися.
    • Розгляньте малюнки.   Розкажіть про настрій дітей, зображених на них.
    • Пригадайте, коли у вас гарний настрій, а коли — поганий.
    •  Як ваш настрій пов’язаний із самопочуттям?
    • Гарний настрій допомагає зберегти здоров’я. Усмішка прикрашає обличчя. Настрій легко передається іншим людям, тому необхідно вміти зберігати гарний настрій і дарувати радість іншим.

    V. Узагальнення й систематизація знань.

     

    1. Гра «Вгадай емоцію».

     

    • Погляньте, яка квіточка виросла у нашому саду. Вона чарівна, бо на кожній пелюсточці написано назви емоцій. Кожен з вас відірве  пелюстку, яка   сподобалась і спробуєте передати емоції, написані на ній. Всі інші повинні відгадати , що написано на пелюстці.

     

    1. Робота за підручником. 
    • Уважно розгляньте малюнки на с.115.
    • Які почуття відчувають діти?
    • Які з цих почуттів приємні?
    • Що ви відчуваєте, коли гуляєте у гарну погоду?
    • А коли треба сидіти вдома, а так хочеться погуляти?

     

    1. Фізкультхвилинка.

     

    Станьте рівно, поверніться

    І до сонечка всміхніться.

    А тепер хай всі малята

    Пострибають, мов зайчата.

    Руки вгору підніміть,

    Вдих і видих всі зробіть.

     

    1. Гра-тренінг «Різний настрій». 


    - А тепер ваше завдання зобразити руками, мімікою відповідний настрій. 
    Наш Сашко бува веселий,
    коли друзі всі в оселі.
    Наш Сашко бува сердитий,
    коли лоб його набитий,
    Наш Сашко сумний буває,
    коли іграшки не має,
    Наш Сашко, буває, плаче,
    коли хтось відніме м'ячик.
    Наш Сашко, бува, хитрує,
    коли фокуси майструє,
    А як його насварять -
    він ображений стоїть.
    Як незвичне щось побачить,
    то дивується одначе.
    А як чогось злякається -
    у кущі ховається.

     

    5.Гра  «Тренуємо емоції» .


    - А зараз ми   будемо тренувати свої емоції, а допомагати будуть нам всі органи відчуття.
    - Уявіть себе та насуптесь, як осіння хмара,

           посміхніться, як хитра лисиця,

           позлітьсь, як два барани на мосту,

           злякайтеся, як заєць, що побачив вовка;

           посміхніться, як найщасливіша людина у світі.

     

    6.Гра «Компліменти».

     

    • А чи вмієте ви робити компліменти?
    • Зробити комплімент - це значить назвати людину приємним словом, похвалити за щось добре.  Як ви думаєте, чи може комплімент змінити нам настрій? Чому?
    • Зробіть комплімент один одному. Не забудьте подякувати.


    VІ. Підсумок уроку

     

    1. Бесіда.

     

    • Які емоції вам відомі? 
    • Що впливає на настрій?
    • Як ви зберігаєте гарний настрій?
    • Що потрібно робити, щоб створювати гарний настрій у мами, тата, бабусі, дідуся, сестрички, братика, вчителя, друзів?
    • Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

     

    1. Гра  «Намалюй свій настрій»

     

      - Який у вас зараз настрій?

            - То ж візьміть олівці, приготовлені аркуші паперу та намалюйте свій настрій.

      - Якщо у вас гарний настрій, які кольори переважатимуть?

      - А якщо не дуже добрий або й зовсім сумний?

      - Яку пораду ви можете дати своїм товаришам, у яких поганий настрій?

     

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 1534 | Завантажень: 62 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar