Четвер
17.07.2025
12:22
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку основ здоров’я. 3 клас.
    [ Викачати з сервера (29.4 Kb) ] 14.12.2015, 15:56

    Тема уроку. Вітаміни і мікроелементи, їх вплив на здоров’я. Вибір  продуктів харчування. Переваги натуральних продуктів.

     

    Мета уроку: Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування  як обов’язкової умови збереження і зміцнення здоров’я; вчити вибирати продукти харчування, корисні для росту і розвитку організму. Розвивати вміння розподіляти види харчових продуктів за вмістом поживних речовин. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, формувати мотиваційну установку на споживання корисної для здоров’я їжі. 

     

    Тип уроку. Комбінований.

     

    Обладнання. Підручник, таблиця «Складові їжі», предметні малюнки, кросворд.

    Хід уроку.

     

    І. Організація класу.

    1.  Емоційне налаштування учнів.

     

     Ось дзвінок нам дав сигнал –

     Працювати час настав.

     Тож і ми часу не гаймо,

     І урок наш починаймо!

     

    2.  Гра «Так чи ні».

     

    Клас готовий працювати? (Так)

    Вчасно руку піднімати? (Так)

    Вміло в парах працювати? (Так)

    Загадки й кросворди розгадати? (Так)

     

     ІІ. Актуалізація опорних знань.

     

    1. « Мозковий штурм»

     

    - Як ви вважаєте, від чого залежить здоров’я людини?  (Від спадковості, стану навколишнього середовища, способу життя людини, медичного обслуговування, правильного повноцінного харчування.)

     

    1.  Гра «Доскажи словечко»

      Щоб здоров’я добре мати,
      Слід про нього змалку (дбати).
      У дворі щодня (гуляти),
      Повноцінно їсти й (спати),
      Добре мити всі (продукти),
      Досхочу вживати (фрукти).
      Їсти каші, молоко, сметану
      І тоді здоровим станеш.
       

    ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

    • Сьогодні на уроці мова піде про ще один чинник фізичного здоров'я  людини – харчування. Про те, як правильно харчуватися, які поживні речовини входять до складу основних продуктів харчування, яку роль вони відіграють для розвитку організму людини, дитини; про основні принципи здорового харчування.

    ІV. Мотивація навчальної діяльності.

    • Як ви думаєте, для чого  нам потрібні знання про здорове харчування?

     

    V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

    1. Метод «Гронування»

    - Яке харчування ми називаємо здоровим?

    Здорове харчування

     

    Різноманітне                Збалансоване                   Корисне                     Поживне

    2. Розповідь учителя.

    - Під час вживання їжі організм людини отримує поживні речовини, необхідні йому для оптимальної життєдіяльності, а організму дитини ці речовини потрібні ще й для нормального розвитку та зросту. Усі ці речовини, що містяться в харчових продуктах, можна поділити на три групи: вуглеводи,  білки,  жири.

    Білки – своєрідний «матеріал», що будує наше тіло. Оскільки ріст організму триває приблизно до 24 років, для дитячого та молодого організму білки відіграють особливо важливу роль. Багаті на білок молочні продукти, м'ясо, яйця, риба, а також бобові рослини – квасоля та горіх.

    Жири зігрівають організм, посилюють імунітет, сприяють обміну речовин і містять жиророзчинні вітаміни. Нам необхідні як рослинні жири (олія, горіхи), так і жири тваринного походження (їх містять вершкове масло, сметана, сало, сир)

    Для нормальної роботи м’язів, печінки та серця організму потрібні й вуглеводи – ще одне джерело енергії. Цими речовинами забезпечують нас рослини. Вуглеводи містяться в борошняних виробах, кашах, картоплі, фруктах.

    Окрім білків, жирів та вуглеводів організм людини потребує вітамінів та мінеральних речовин, таких як кальцій, калій, магній, залізо тощо. На різні види вітамінів багаті овочі, ягоди та фрукти. Наприклад, лимон, шипшина, смородина, яблука, капуста джерелом вітаміну С, що підвищує імунітет; вітамін А (вітамін росту) у великій кількості міститься в моркві, є в абрикосах, помідорах.

    Серед мінеральних речовин для росту кісток дітей особливо важливий кальцій, який наявний у сирі та інших молочних продуктах.



    3. Гра «Чарівний потяг».

    Вагончики з назвами поживних речовин : білки, жири, вуглеводи.  Треба вставити картинку, на якій намальовано продукти харчування, у відповідне віконечко.

    4. Робота в парах.

    - Уявіть, що вам необхідно купити в магазині три корисні продукти. Один із них має містити багато білків, другий — жирів, третій — вуглеводів. «Покладіть»(запишіть) у  кошик продукти і поясніть свій вибір.

     

    5.Фізкультхвилинка

     

    Що ж, мабуть, прийшла пора

    Трохи відпочити.

    Хочу на фізкультхвилинку

    Всіх вас запросити.

    Раз – підняли руки вгору.

    Два –  схилились всі додолу.

    Руки вбоки!

    Повернулись, нахилились

    І вправо, і вліво –

    Щоб нічого не боліло.


    6.  Формування уявлення про корисну їжу.

    а) Розповідь учителя.

    - Щоб їжа, яку ми споживаємо зміцнювала наше здоров’я, давала організму поживні речовини, забезпечувала силою, енергією, приносила емоційне задоволення потрібно вибирати тільки корисні продукти. Іноді, повністю довіряючись рекламі харчових продуктів, багато хто з нас дійсно починає вірити в те, що ті самі чіпси наповнюють організм корисними вітамінами або продукти швидкого приготування зовсім не шкодять організму. Однак, це не так. Така їжа може просто шкодити здоров’ю. Отже, треба вміти вибирати продукти для споживання та, звичайно, віддавати перевагу продуктам натурального походження. Це  фрукти, ягоди, овочі, соки, каші з круп, м’ясо, риба, молочні продукти. 

    б) Визначення корисних продуктів з поданих .

    (На дошці прикріплені малюнки із зображенням харчових продуктів: молоко, яблуко, сік, сир, картопля, чіпси, мівіна, сухарики, копчена ковбаса, компот, газований напій, кока-кола, солодощі, мед, риба, олія, морозиво, смажене м’ясо, солоний огірок, гамбургер).

    Завдання для учнів:

    І група: Вибрати і назвати корисні для здоров’я продукти.
    ІІ група: Вибрати і назвати шкідливі для здоров’я продукти. Пояснити свій вибір.

     

    7. Робота за підручником. (с. 45)

     

    • Прочитайте текст.
    • Чому не всі продукти можна їсти сирими?
    • Як можна приготувати продукти?
    • Як приготувати найкорисніші страви?
       

    VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

     

    1. Гра «Що я їв?»

    На дошці малюнки двох хлопчиків – худенького і товстенького. Між ними назви різних видів їжі (пироги, яблука, вареники, банани, риба, сало, борщ, торт, апельсини, цукерки, хліб, кефір, горіхи, жирне м'ясо, яйця, сосиски, каша, шоколад, чіпси, кока – кола, ковбаса, йогурт)

    Завдання : вийти до дошки і розділити їжу між хлопчиками – хто з них чим харчувався, довести свою думку.

     

    1.  Вікторина

     

    1. Борошняний продукт, який «всьому голова» (хліб)

    2. Речовини, необхідні для харчування (вітаміни)

    3. Корисний молочний продукт (сир)

    4. Дітям краще вживати не каву, а … (чай)

    5. Спільне слово для визначення понять: яблуко, груша, мандарин (фрукт)

    6. Національна українська страва – варені вироби з прісного тіста із начинкою (вареники)

    7. Борщ та … - їжа наша (каша)

    8. Її нам дають продукти, багаті на вуглеводи (енергія)

    9. Час сніданку (ранок)

    10. Його знищила мишка в казці про курочку Рябу (яйце)

     

    1. Відгадування загадок.

      Я – великий і бокастий,
      Жовтогрудий і смугастий.
      Я чудовий дар осінній,
      З гарним та смачним насінням.
      Хто їсть кашу цю чудову,
      Буде сильним і здоровим. (Гарбуз).

      Кожен знає, ця дівиця 
      На городі – мов цариця. 
      Коси довгі, кучеряві, 
      Та ще й платтячко яскраве.
      Я смачна і вітамінна, 
      І не гірше апельсина.
      Той, хто мене поважає,
      До ста років доживає. (Морква).

      Я – смачний, кругленький,
      Маю щічки червоненькі. 
      До смаку я в кожній страві. 
      Роблять соки і приправи.
      Соус, борщик і салат
      Люди з радістю їдять. (Помідор).

      А на мене нарікають,
      Що до сліз я допікаю.
      Вибачте, та я не винна,
      Бо я лікарська рослина.
      Соком з медом почастую
      І здоров’я подарую. (Цибуля).

      А я хлопчик білозубий.
      Ви мене не бійтесь, люди.
      Хоч гіркий я – та корисний.
      Всім мене потрібно їсти.
      Хто мій зуб з’їдає сміло –
      Здоровим буде неодмінно. (Часник).

      А зелені сини й дочки 
      Всі вживають залюбки. 
      Нас шанують недаремно:
      Дух наш свіжий і приємний, 
      На канапці, і в салаті, 
      Ми і в будень, і на святі. (Огірки).

      Мене полюбляє кожна сім’я. 
      Щоб спокійно зимувати.
      Садять всі мене багато. 
      Люблять вранці й на обід, 
      Так і кажуть: другий хліб. (Картопля).

     

    1. ІІ. Підсумок уроку.

     

    1. Бесіда

    - Які речовини має отримувати організм за умови здорового харчування?

    - Якою має бути їжа?

    - Назвіть свої улюблені корисні продукти. У чому їх користь?

     

    1. Рефлексія.

    Метод «Сонечко». Висловіть свої поради щодо здорового харчування.

    • Лікар Айболить хоче подарувати вам пам’ятки здорового харчування і висловлює свої побажання:
    •  Діти, пам’ятайте!

    Нема більшого багатства,

    як здоров’я ваше.

    На радість всім – і тату, й мамі

    ростіть усі здорові й гарні.

     

    Пам’ятка

    - Їсти потрібно 4 рази на день в один і той самий час. Якщо дотримуватися цього правила, то у вас завжди буде хороший апетит, їжа краще засвоюватиметься. Обов’язково снідайте.

    - Їжа повинна бути різноманітною і складатися з різних продуктів.

    - Корисно їсти молочні продукти, м’ясо, рибу, багато овочів і фруктів. Не захоплюйтеся надмірно солодощами, виробами з борошна, жирною і солоною їжею.

    - Їсти потрібно правильно, добре пережовуючи. Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові захворювання.

    - Під час вживання їжі не можна відволікатися, займатися іншими справами. Це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів.

    - Не можна переїдати. Переїдання є причиною багатьох хвороб.
     

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 2256 | Завантажень: 59 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar