Середа
16.07.2025
17:14
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку математики. 2 клас.
    [ Викачати з сервера (34.8 Kb) ] 14.12.2015, 21:06

    ТЕМА. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.                      Розв'язування задач

    МЕТА. Працювати над закріпленням прийому загального випадку віднімання двоцифрових чисел; проводити творчу роботу над задачею. Розвивати математичні уміння та навички при розв’язуванні прикладів та задач, логічне мислення, пам'ять, увагу. Виховувати любов до математики.

     

    ТИП УРОКУ. Закріплення знань, умінь та навичок

     

    ОБЛАДНАННЯ: картки для індивідуальної роботи, таблиці для усного рахунку, віршовані задачі, ілюстрації, карта.

     

                                                          ХІД УРОКУ

     

    І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

     

       – Всі сідайте тихо, діти,

          Домовляйтесь не шуміти,

          Руку гарно піднімайте,

          На уроці не дрімайте.

          Щоб не було нам мороки,

          Всі готові до уроку?

          Тож гаразд, часу не гаєм

          І урок вже починаєм.

     

    • Сьогодні у нас незвичайний урок. Запрошую усіх вирушити у туристичний похід. Подорож ця далека, цікава і небезпечна, тому із собою ми візьмемо сміливих, дружних, кмітливих математиків.

    –  На уроці ми будемо діяти:

    • Активно!

    Думати:

    • Оперативно!

    Сперечатись:

    • Доказово!

    Для всіх:

    • Обов’язково!

     

    ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

     

    •  Сьогодні ми повинні закріпити уміння та навички віднімати двоцифрові числа, творчо попрацювати над задачею, тобто проявити свою кмітливість, увагу, пам'ять, творчу натуру.

          На уроці: міркуємо, аналізуємо, розв’язуємо, закріплюємо, працюємо творчо, долаємо труднощі. Ми – туристи, і перед тим, як вирушити у похід, нам треба взяти все необхідне. А саме!

          У поході нам знадобиться карта.

     

    • У дорогу беремо:

     

    РАДІСТЬ

    ЗАДОВОЛЕННЯ

    НАСТРІЙ

    УСПІХ

    БАДЬОРІСТЬ                          

     

    ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.                                                              

     

    1. Каліграфічна хвилинка.
    • Ми вирушаємо у похід із нашого рідного  села. Перша наша 

    зупинка на ст. ХВИЛИНКА. На цій станції проведемо хвилинку каліграфії.                                                                

    • Яке сьогодні число?
    • Що ви знаєте про це число? Дайте йому характеристику.
    • Записуємо число, класна робота. На новому рядочку запишемо число 31, 1, 3.
    • Які ще двоцифрові числа можна записати за допомогою цифр 3 і 1?
    • Назвіть найменше число серед цих чисел. Назвіть найбільше.
    • На новому рядочку запишіть ці числа у порядку зростання.

                           

    1. Усний рахунок.

    а ) - До перону підійшла швидка електричка. На кожному вагоні є числа. Прочитайте їх.

    • Назвіть їх сусідів.
    • Назвіть найбільше серед цих чисел.
    • Назвіть число, в якому 1д. 4од.; 2д. 6од.; 6од.8д.; 5д.

     

        б) – Поруч є Музей цікавої природи. Екскурсовод музею розповів цікаві дані. Ваше завдання дати правильну відповідь.

     

    • Яблуко важить 100г, а груша на 20г легша. Яка маса груші?
    • Висота ялинки 36м, а сосни – 24м. На скільки метрів ялинка вища за сосну?
    • Маса зайця 8кг. Яка маса двох таких зайців?

     

    в) – За допомогою віял покажіть відповіді:

     

    *12 зменшити на 3;

    *знайти різницю чисел 14 і 7;

    *знайти суму чисел 5і8;

    *7 збільшити на 4.                                                                     

     

              2. Індивідуальна робота. Робота з картками.

     

                   1 картка                                 2 картка                      3 картка                

     

                    50 – 5                                        40 – 4                           30 -3                        

                    32 – 12                                      54 – 23                         65 – 42                    

                    32 – 3                                        45 – 6                           54 – 6                      

                    20 – 3                                        12 – 2                           45 – 5                       

                                                                          

    1. Математичний диктант.
    • Швидка електричка привезла нас до станції Уважної. На цій станції перевіримо вашу увагу і пам'ять.
    • Записати число, в якому  1д.1од., 1д.3од.; 7д.; 3д.9од.; 8од.; 9од.2д., 1д.9од.
    • Записати попереднє число до числа 78.
    • Записати наступне число до числа 67.
    • Знайти суму чисел 4 і 8.
    • Знайти різницю чисел 18 і9.
    • Підкреслити число, в якому 1д.1од. і число, в якому 1д.9од. Додати їх усно і записати відповідь.
    • Яке отримали число? (30) Чим воно відрізняється від сьогоднішнього числа? (31)  

     

          ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

     

    1. Робота з підручником.

    А) Гра «Ланцюжок»

    - Ой, погляньте: Лунтику потрібна допомога. Допоможемо відремонтувати обчислювальні прилади?  ( № 378)

                     - Молодці, дітки!

    Б) Коментоване розв’язування завдання  (№ 379)

    В) Обчислення значень виразів (№ 380)

     

                                   ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

     

                              Вправно ви рахуєте,

                              Швидко ви міркуєте.                                       

                              Уважно слухаєте всі,                                      

                             Бо знання потрібні всім.

                             Ми з вами гарно потрудились

                             І, мабуть, трохи притомились.

                             Тепер настав час відпочинку –

                             Проведемо фізкультхвилинку.

     

                             Рученьки всі розвели, підвели їх догори.

                             Кулачками потрусили, руки знову опустили

                             Опустили і присіли, хай рівненькі будуть спини.

                             Головою покрутили вліво – вправо, повторили.

                             А тепер часу не гаймо – мандрувати поспішаймо.                      

     

    V. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. 

     

    1. Складання та розв’язування задачі за таблицею.

     - На нас чекає озеро ЗАДАЧНЕ. Тут ми зупинимось і розв’яжемо задачу. Складіть задачу за таблицею.( № 382)

     

    1. Робота над задачею ( № 383)

     

    VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.

     

    1. Тестові завдання.
    • Ми успішно дійшли до МУДРОГО ЛІСУ, де на нас чекає тестове завдання.

                                                                       

    1. Назвіть найменше з чисел.

    а) 65;                б) 56;               в) 66.

     

    1. У відрі було 10 л води, у каністрі - 25 л. Скільки літрів води було у відрі та каністрі разом?

               а) 45 л;                б) 15 л;                в) 35 л.

     

    1. Виберіть правильну відповідь 35 – 12:

    а) 22;                  б) 23;                     в) 24.

     

    1. Робота з геометричним матеріалом

     

         VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

    С. 67 № 385, 386

     

         VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

     

    • Ось і підійшла наша подорож до кінця. Час повертатися додому. Наші кореспонденти  хочуть взяти у вас інтерв’ю про подорож.
    • Чи сподобалась вам наша подорож?
    • Чим вона вам сподобалась?                                                                                                    
    • Чи цікаво було творчо працювати над задачею?
    • Як треба віднімати двоцифрові числа?
    • Я усім вдячна за активну роботу на уроці. Сподіваюся, урок залишиться у вашій пам’яті надовго.

     

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 1351 | Завантажень: 33 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar