Тема. Склад числа 8. Розв'язування прикладів і задач.
Мета. Закріпити склад числа 8, вдосконалювати вміння розв’язувати приклади і задачі. Розвивати образне і логічне мислення, пам'ять, увагу. Виховувати бережливе ставлення до природи, любов до тварин.
Обладнання. Предметні малюнки, підручник, геометричний матеріал, каса цифр.
Тип уроку. Урок закріплення знань.
Хід уроку
І. Організація класу.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі.
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий? Молодці!
ІІ. Оголошення теми уроку, мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми будемо повторювати і закріплювати вивчений нами матеріал.
- Чи любите ви казки?
- Зараз ми з вами і вирушимо в далеку путь. Поспішаймо в ту країну, що всі казкою зовуть. Але при цьому візьмемо з собою знання і уміння з математики, що маємо, без них у казку не потрапимо.
IIІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
- Щоб потрапити у казку, на лісову галявину, де буде наш урок, нам потрібно виконати завдання:
- Усна лічба.
- Гра «ланцюжок»
- Порахуйте від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 7, від 9 до 5, від 4 до 9.
2. Гра «Сусіди»
Записати сусідів чисел 5, 8, 4
3. Гра «Хто кмітливий»
- Лисичка-сестричка хвостиком позмітала цифри. Хто з вас вставить цифри, яких не вистачає. 1, …, …, …, 5, …, …, 8.
2. Робота з геометричним матеріалом.
- Визначте, з яких ліній складається дорога до галявини казок.
- Тепер можна вирушати в путь.
(Звучить запис співу пташок). Музична пауза.
3. Бесіда про допомогу птахам взимку.
- Хто це так гарно співає?
- А де зараз ці співучі птахи?
- А які залишилися?
- Чи добре їм тут?
- Як ми можемо допомогти нашим пернатим друзям?
- А ось і вони на екрані.
- Вони хочуть з нами в казку, бо там є годівничка.
- Але щоб ми могли їм допомогти, нам слід виконати завдання, які вони принесли.
- Чи готові ви їм допомогти? (…синичка з листочком)
- Синичка принесла нам цифру, а яку – спробуйте відгадати:
Цифра ця, як два кільця,
Без початку і кінця.
- А ще синичка просить, щоб ви розповіли все про цифру 8.
- Синичка вам дуже вдячна, тепер вона зможе полетіти до годівнички.
4. Каліграфічна хвилинка.
- Погляньте, до нас завітав горобчик. Він хоче у вас повчитися правильно і красиво писати цифру 8.
5. Фізкультхвилинка.
Вже стомилися ми трішки, ходьба на місці
Вийдем, дітки, на доріжку.
Наші ручки: раз, два, три. поплескали
Наші ніжки: раз, два, три. потупотіли
Ось голівонька стомилась, нахиляння головою в сторони
Вліво-вправо нахилилась:
Раз, два, три.
Будем пальчики стискати, стискання пальців рук
Будем знову працювати.
6. Складання і розв’язування прикладів
- А ці приклади підготувала для вас сойка.
- Молодці, ви добре справились із завданням, тому сойка може поспішати до годівнички.
7. Відгадування загадки.
Б`ється, стука молоток –
поправляє нам садок.
- Про яку пташку так говорять? ( Про дятла)
8. Робота з геометричним матеріалом.
- Дятел хатку будував. Вікна всі пофарбував. Тут 1, а там 4. Скільки вікон? Полічили?
- Діти, допоможіть дятлу збудувати хатку.
- Які геометричні фігури ви використали під час будівництва?
9. Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти, встати і вийти з-за парти
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз, потягування
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки. ходьба на місці
Вище руки підніміть підняти руки, прогнути спи-
І спокійно опустіть. ну назад
Плесніть, діти, кілька раз. поплескати у долоні
За роботу - все гаразд.
10. Закріплення складу числа 8.
- А ось і мудра сова прилетіла із своїм завданням. Вона просить заселити вільні квартири у будинку № 8.
- Сова задоволена вашою роботою і пропонує виконати ще одне завдання.
11. Розв'язування задач.
- Відкрийте підручник ( с. 37), знайдіть завдання № 3.
- Скільки морквинок вирвав кролик?
- А скільки йому треба принести додому?
- То скільки йому треба вирвати ще морквинок? Чому?
IV. Підсумок уроку.
1. Гра « Інтерв’ю»
- Що вам найбільше сподобалося на уроці?
- Кому ми допомагали?
- Які завдання виконували?
- Які завдання були складними?
- Молодці. Ви показали, що вмієти рахувати, складати, читати і розв’язувати приклади, писати каліграфічно цифри, а головне дружити, допомагати іншим, як ви це робили на уроці.
|