Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд.
Творча робота над задачею
Мета. Вдосконалювати вміння учнів письмово додавати трицифрові числа без переходу через розряд, розв’язувати прості задачі; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння. Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, пам'ять та увагу. Виховувати самостійність, інтерес до математики.
Обладнання. Підручник, предметні малюнки, картки з прикладами, задачею, геометричними фігурами.
Тип уроку. Узагальнення і систематизація знань і вмінь
Хід уроку
І. Організація класу.
Раді ми гостей вітати
І урок наш розпочати.
Будемо навчатись гарно
Швидко, весело і вправно!
- Настрій? – Супер!
- Погода? – Клас!
- До роботи, все гаразд!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Перевірка домашнього завдання.
- Яке рівняння склали до задачі? ( Х – 540 = 355)
- Скільки кілограмів винограду було на консервному заводі спочатку? ( 895 кг)
- Оберіть рядок, у якому записані правильні відповіді до прикладів :
А) 198, 599, 799, 991
Б) 198, 599, 899, 991
В) 189, 699, 899, 991
- Гра « Кращий математик».
9 ∙ 8 = 35 : 7 = 8 ∙ 4 = 49 : 7 = 3 ∙ 8 = 54 : 6 =
6 ∙ 4 = 56 : 8 = 9 ∙ 9 = 21 : 3 = 7 ∙ 6 = 72 : 8 =
- Повторення алгоритму виконання письмового додавання.
- Пригадайте, як правильно виконувати письмове додавання трицифрових чисел.
- Каліграфічна хвилинка.
- Із прислів’їв випишіть числа, які там зустрінуться:
1). Сім разів одмір, а один одріж.
2). Одна голова добре, а дві - краще.
- Які числа ви виписали? (7, 1, 2)
- Пропишіть один рядок цифр, що позначають ці числа.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над письмовим додаванням трицифрових чисел, а також будемо працювати над задачами та розв’язувати рівняння.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- Якщо хочеш досягнути
У житті своїм вершин,
Математику збагнути
Мусиш тонко, до глибин.
Та коли чогось не знав,
Час це вивчити настав.
Не махай на все рукою,
Не лінуйся, а учись
Бо чого навчишся в школі,
Знадобиться ще колись!
V. Узагальнення і систематизація знань і вмінь.
- Розв'язування прикладів. ( № 412 )
- Діти, до нас по допомогу звернулось Зайченятко. Воно також навчається у лісовій школі. Мудра Сова задала йому завдання – розв’язати приклади. Допоможемо?
- Творча робота над задачею. ( № 415 )
- Прочитайте задачу.
- Про що ця задача?
- Скільки квартир заселили у новому будинку?
- Скільки квартир залишилося незаселеними?
- Яким є запитання задачі?
- Поставте питання до задачі так, щоб вона розв’язувалася дією додавання.
- Запишіть розв’язання задачі.
- Складіть обернені задачі до даної, користуючись схемою.
- Фізкультхвилинка.
Добре те, що сонце світить? (Руки вгору)
Добре те, що віє вітер? (Колихаються)
Добре те, що цей ось ліс (Присідають)
Разом з нами ріс і ріс. (Підтягуються)
Добре те, що в нашій річці (Знову присідають)
Синя не брудна водичка. (Плавають, розводять руками)
Добре гратися надворі, (Стрибають)
Добре вчитися у школі. (Сідають за парти)
- Розв’язування рівнянь. ( № 416 )
- Рівняння зробили великий внесок у наукові досягнення. За допомогою складання і розв’язування рівнянь було зроблено багато відкриттів. То ж потренуйте свій мозок за допомогою розв’язування рівнянь.
- Самостійна робота. ( № 414 )
- Прочитайте уважно задачу.
- Запишіть коротку умову.
- Подумайте, як правильно розв’язати задачу?
- Запишіть розв’язання та відповідь.
- Перевірка самостійної роботи.
- Якою дією розв’язували задачу?
- Яку відповідь отримали? ( 656 м )
- Робота з геометричним матеріалом.
- Яка фігура зайва? Чому?
- Визначте серед фігур кола. Круги.
- Як ви вважаєте, яка різниця між колом та кругом?
VІ. Підсумок уроку.
- Гра « Продовж речення»
- Мені на уроці сподобалося…
- Мені було легко робити на уроці…
- Мені важко було виконувати на уроці…
VІІ. Домашнє завдання.
- Скласти та розв’язати задачу за даною схемою.

|