Середа
16.07.2025
17:32
Категорії розділу
Мої файли [19]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Сайт вчителя початкових класів Мелещенко Людмили Олександ...
    Головна » Файли » Мої файли

    План-конспект уроку математики. 1 клас.
    [ Викачати з сервера (346.7 Kb) ] 14.12.2015, 18:33

    Тема. Додавання розрядного числа до двоцифрового (34+20). Обчислення значень виразів. Розв’язування задач.

    Мета. Навчати учнів розв’язувати приклади типу 34 + 20; формувати вміння застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до окремих 
    випадків, коли в одному із доданків відсутні одиниці; продовжувати вчи-
    ти розв’язувати задачі на збільшення ( зменшення ) числа на кілька оди-
    ниць та на знаходження суми; вдосконалювати обчислювальні навички.
    Розвивати вміння грамотно, логічно давати повні відповіді на запитання, 
    доводити, аргументувати власну думку.Виховувати інтерес до математики, почуття дружби, взаємопідтримки.

    Обладнання:  ілюстрації до казки Е. Успенського « Крокодил Гена й Чебурашка»; картки для усного рахунку; схеми-опори; роздатковий геоме-
    тричний матеріал; підручник.

    Тип уроку. Комбінований.

    Очікувані результати. Учні вміють додавати розрядне число до двоцифрового, розв’язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.

    Хід уроку

    І. Організація класу.

    - Сьогодні у нас незвичайний урок! До нас поспішають гості. Вони дуже хочуть вчитися разом з нами. Хто саме до нас спішить? Ми відгадаємо вмить!
    - Діти, будьте уважними, хто саме завітав до нас на урок, ви скажете, відгадавши загадки.


    Всіх він любить незрадливо,
    Хто б до нього не ходив.
    Здогадались? Це ж наш Гена,
    Це наш Гена …(Крокодил).


    Він дружок звірятам й дітям,
    Він живий, як я і ти,
    Та таких на білім світі
    Нам ніде більш не знайти.
    Це тому, що він не пташка,
    Не лисиця, не комашка,
    Не котисько, не щеня,
    Не бабак, не вовченя.
    Упізнать його не важко,
    Адже зветься … (Чебурашка).       


    ІІ. Актуалізація опорних знань.

     

    1. Розумова розминка.

    - Назвіть найбільше одноцифрове число. 

    - Назвіть найбільше двоцифрове число. 
    - Скільки десятків у числі 99? 

    - Скільки одиниць у цьому числі?

    - Розкажіть про число 40.

    2. Каліграфічна хвилинка.

    3. Гра «Секрет».

    - А зараз наші гості хочуть пограти з вами у гру, яка називається «Секрет». Послухайте правила гри.
    Гена  з Чебурашкою підготували для вас приклади. Я буду показувати вам приклад, а ви рахуйте про себе, тільки нікому не кажіть, бо це – секрет. Хто першим розв’язав – підбігає до мене й шепоче на вушко « по секрету» відповідь. Якщо правильна відповідь, залишаєтесь поруч зі мною й приймаєте  відповіді інших учнів. Якщо ж ні – повертаєтесь на місце і розв’язуєте  знову.


    4. Математичний диктант.

    - Погляньте на дошку. Які геометричні фігури на ній зображено?

    - Знайдіть суму чисел у колах . 

    • Знайдіть різницю чисел у прямокутниках. 
    • Додайте числа у трикутниках.
    • Відніміть числа в овалах.
    • Перевірте, чи правильно виконали завдання: 100, 50, 90, 40.
       

    ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

    - Ми сьогодні  повторимо прийоми додавання і віднімання круглих чисел, будемо навчатися прийомам додавання круглого числа до двоцифрового, розв’яжемо задачі, попрацюємо з геометричним матеріалом.

    ІV. Мотивація навчальної діяльності.

     

    • Одного разу крокодил Гена пішов до магазину і купив 34 кг картоплі та 20 кг моркви. Допоможіть порахувати, скільки кілограмів овочів купив крокодил Гена.
    • За допомогою якої дії ми можемо розв’язати задачу?
    • Як до 34 додати 20?
    • Ми обов’язково повернемося до цієї задачі наприкінці уроку.

     

    V. Вивчення нового матеріалу.

    1. Підготовча робота.

    - Діти, хитра Шапокляк хоче завадити нашій дружбі із крокодилом Геною та Чебурашкою, тож вона надіслала нам листа із завданням. Якщо швидко та правильно впораємось, то старенька не буде більше заважати.

    - Завдання таке: розкласти числа на розрядні доданки.
    65 = … + …                                    78 = … + …

    27 = … + …                                    82 = … + …

     

    2. Фізкультхвилинка.

     

    Вже стомилися ми трішки,                           
    Вийдем, дітки, на доріжку.
    Наші ручки: раз, два, три.                             
    Наші ніжки: раз, два, три.                             
    Ось голівонька стомилась,                            
    Вліво-вправо нахилилась:
    Раз, два, три.
    Будем пальчики стискати,                             
    Будем знову працювати.

    3. Пояснення нового матеріалу учителем.

    - Діти, наші герої дуже люблять вчитися, тому хочуть якнайшвидше дізнатися, як  розв’язувати приклади типу 34+20.
    - Нехай до числа 45 потрібно додати число 30. У другому доданку немає ………. одиниць.  Отже, треба додати десятки ……….. 40 і 30, і до знайденого результату додати … 5.

              45 + 30 = 40 + 30 + 5 = 70 + 5 = 75
          

           40    5
    - Пропоную вам розв’язати приклади, використавши схеми:
        27 + 50 =                            69 + 20 = 

    20     7                                  60    9

    4. Первинне закріплення.  Робота за підручником.


    Вправа 1 (с. 122, усно)
    Вправа 2 (колективно з усним поясненням) 

    VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

    1. Робота над задачею.

     

    - Щойно я довідалася, що крокодил Гена і Чебурашка вирішили відправитись у далекі мандри. Але їм треба ще скласти валізи і дістатися стоянки автомобіля, на якому вони і вирушать у путь. Допоможемо їм у зборах?

    - Для цього треба розв’язати задачу. (с. 122, задача № 3)
    - Прочитайте задачу.
    - Про кого задача? 

    - Що ніс Крокодил Гена? 
    - А ще кого ніс крокодил? 
    - Що маємо дізнатися в задачі?  
    - Про що ще потрібно дізнатися? 

    - Розгляньте скорочений запис задачі:

    В. – 20 кг
    Ч. – ?, на 5 кг > ? кг


    - Скільки запитань в задачі?
    - Що маємо дізнатися у першій дії? Як про це дізнатися?

    - Що ще маємо дізнатися? Як це зробити?
    - Дайте відповідь на запитання: «Скільки кілограмів всього ніс Гена?»
    - Молодці, добре попрацювали. Крокодил Гена і Чебурашка щасливо дісталися місця відпочинку і звідти надіслали нам листазі словами вдячності.

     

    2. Фізкультхвилинка.

     

    Рано вранці по порядку

    Вийшли діти на зарядку,

    Руки вгору, руки так,

    Руки вгору як вітряк,

    Раз присядка, два присядка

    Дуже корисна зарядка.

    3. Робота з геометричним матеріалом.

     - Діти, а яка зараз пора року?

     - Які зміни відбулися в природі з приходом весни?

     - А чи можемо ми допомогти пташкам? Як?

     - Давайте прямо зараз побудуємо шпаківню із геометричних фігур.

     - Візьміть конверти із геометричними фігурами та на власний розсуд побудуйте шпаківні.
     - Які геометричні фігури ви використали?

     - Скільки трикутників? Прямокутників? Квадратів? Кругів?
     
    VIІ. Підсумок уроку.

    - Діти, як ви вважаєте, чи виконали ми всі завдання, які були перед нами поставлені?
    - Чи задоволені ви своєю роботою?

    - Що ви навчилися робити на уроці?

    - Що вам найбільше сподобалось?

    - Чи зможемо ми тепер розв’язати задачу про крокодила Гену?

    - Як до 34+20?
    - Молодці, діти. Ви не тільки старанно працювали, але й змогли створити справжній казковий настрій.

    Категорія: Мої файли | Додав: Lyudmila
    Переглядів: 2057 | Завантажень: 78 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar